© Copyright 2019 - SHLUJ "Universiteti Marin Barleti" - Tiranë. Të Gjitha Të Drejtat Të Rezervuara

Rreth zyrës së burimeve njerëzore

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam cursus varius malesuada. Suspendisse scelerisque leo vitae dapibus venenatis. Donec id ornare magna. Curabitur faucibus risus eu lectus convallis, sed dignissim mauris pellentesque. Mauris dignissim quis arcu eget venenatis. Etiam tristique porta sapien vitae placerat. Mauris magna elit, interdum vel odio vitae, hendrerit faucibus quam. Integer placerat aliquet purus, sit amet fermentum justo molestie laoreet. Maecenas ultricies neque sed auctor scelerisque. Pellentesque eget lectus nec augue varius viverra sed a velit.

SHTYLLAT INSTITUCIONALE

Institucioni e ushtron aktivitetin e tij mbështetur në 5 shtylla kryesore të cilat janë:

Shtylla Akademike

Shtylla Akademike përfshinë të gjitha veprimtaritë akademike me synim kryerjen me efikasitet dhe cilësi të lartë të procesit të mësimdhënies, pajisjen e studentëve me dije teorike e aftësi profesionale bashkëkohore, mjeshtëri komunikimi dhe teknika themelore të marrjes, përpunimit, dhënies së informacionit, mbështetur në metoda moderne mësimdhënie e mësimnxënie, udhëhequr nga një profesorat i përgatitur e cilësor.

Shtylla e Studentëve dhe
Marrëdhënieve me Komunitetin

Kjo shtyllë vendos në qendër të vëmendjes studentin, ku krahas aftësimit të tij shkencor e profesional, synohet edhe aktivizimi i tij në të gjitha veprimtaritë për konkretizim të dijeve dhe komunikimin e vazhdueshëm me administratën publike, biznesin dhe shoqërinë civile.

Shtylla e Kërkimit Shkencor
dhe Inovacionit

Institucioni realizon punë kërkimore shkencore dhe aplikative, duke i dhënë përparësi inovacionit e duke siguruar aftësimin e studentëve për nisma sipërmarrjesh (start-up). Ai mbulon fushat e tij të formimit me projekte studimesh të aplikuara në komunitet, me rezultate të prekshme të nivelit praktik dhe me elementë novatorë.

Shtylla Administrative

Veprimtaria administrative e institucionit gërsheton në mënyrë të përsosur organizimin e njohur administrativ institucional me drejtimin, menaxhimin e organizimin administrativ-akademik, duke krijuar një sistem korporativ të përshtatshëm për natyrën e tij akademike universitare.

Shtylla e Sipërmarrjes

Duke pasur si objektivë arritjen e natyrës së plotë të një universiteti evropian të gjeneratës së tretë, në strategjinë e tij institucioni synon komercializimin e dijeve dhe zhvillimin e sipërmarrjeve, në bashkëpunim me institucione homologe dhe biznesin, nxitjen e forcave krijuese akademike për themelimin e bërthamave të sipërmarrjes që zbatojnë në praktik dijet e kultivuara

SEKSIONE

Rregullore Dhe Procedura -
Formular Dhe Dokumenta

Stafi I Ri

Rritje Kapaciteteve

Vleresimi Performances

Incentiva Dhe Standarte

Masa Disiplinore

HR

Identifikimi Nevojave me
Departamentet dhe Qendrat

Promovimi Pozicionit te Lire

Negocimi Termave te Kontrates dhe Firmosja

Vleresimi Performances

Incentivat per Realizimin e Objektivav

Formatimi i Profilit te Kandidatit Detyrave dhe
Pergjegjesive

Intervistimi, Perzgjedhja

Akomodimi ne Vendin e Punes

Trajnimi Vazhdueshem i Stafit

Masa Disiplinore dhe Largini nga Detyra.